ثبت نام

استوری اینستاگرام چیست

inastagram ziasite

 

استوری اینستاگرام story instagram

 

سلام دوستان خوبم ، زیا سایت قصد داره امروز شما با استوری یا همان داستان اینستاگرام به صورت کامل اشنا کنه . بزن بریم …
اینستاگرام برای شرکت فیسبوک می باشد . اگر کاربر فیسبوک باشید شما می توانید با اسنپ چت snapchat داستان هایی به صورت کوتاه برای خود بسازید و برای دوستانتان نمایش دهید.

 

 

اسنپ چت  snapchat

با اسنپ چت شما می توانید ،پخش کنید چندین تکه ( فیلم و عکس ) که در طول روز برای خود نگه داشته اید و می توانید آنها را با استیکر ها و فیلتر ها و ماسک ها کامل کنید . این حلقه از تکه های پخش شده زمان کوتاهی دارد و بعد از ۲۴ ساعت برداشته خواهد شد که اگر شما می خواهید حلقه های داستانتان را دوباره جمع کنید فقط می توانید فیلم و عکس های بیشتری را بگیرید و آنها را پخش نمایید .
اسنپ چتهایی که در قبل از اینستاگرام وجود داشته است که بیشتر محبوبیت آنها پخش یا اشتراک گذاری عکس ها در میان یک میلیارد کاربر فعال بوده است که آنها برای نشان دادن عکس هایشان با یک دیگر رقابت می کردند . اما به دلیل نفروختن یا عدم درامدزایی خسته شده و موفق نشده اند .
بعد از شکست آنها اینستاگرام با کپی کردن این برنامه در خود توانسته است موفق شود .از ویژگی های احساس می کند بسیار مانند داستان اسنپ چت، یکی از ویژگی های اسنپ چت که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و بخشی محوری رشد شرکت می باشد. حالا با دانستن تاریخچه استوری شروع به توضیح این برنامه جالب اینستاگرام می نماییم .

 

 

داستان اینستاگرام story instagram

story instagram

 

اینستاگرام داستانها را به عنوان چیزی که به شما امکان می دهد “همه لحظات روز خود را به اشتراک بگذارید، نه فقط آنهایی که می خواهید در نمایه یا پروفایل خود نگه دارید” را شرح دهید. این ویژگی شما را قادر می سازد چندین عکس و فیلم را به اشتراک بگذارید و آنها را در فرمت “نمایش اسلاید” با هم ترکیب کنید، که اساسا به معنای یک حلقه، مانند  اسنپ چت Snapchat است. و البته، به طور جدی این عکس ها و فیلم ها بعد از ۲۴ ساعت ناپدید می شوند. 

شما حتی می توانید متن استیکر را به عکس ها و ویدیو های خود اضافه کنید. دیدین ؟ ما در بالا که به شما گفتیم که اینستاگرام کپی کرده است شوخی نکرده ایم و این دقیقا شبیه همان اسنپ چت snapchat می باشد .

instagram story
instagram story

 

چگونه اینستاگرام استوری کار می کند ؟

داستان اینستاگرام  در نوار در بالای خوراک شما ظاهر می شود – و همه حساب های اینستاگرام  قادر خواهند بود داستان ها را از بهترین دوستان خود به حساب های محبوب مورد علاقه خود به اشتراک بگذارند. هنگامی که چیزی جدید برای دیدن وجود داشته باشد ، عکس نمایه خود را یک حلقه رنگارنگ در اطراف آن نمایش می دهد 
برای مشاهده داستان شخص، شما فقط باید روی عکس نمایه خود ضربه بزنید، و داستان آنها به صورت تمام صفحه ظاهر می شود، تمام مطالبی که در ۲۴ ساعت گذشته ارسال کرده اید، نمایش داده می شود و محتوا به ترتیب زمانی از قدیمی ترین تا جدیدترین .
هنگامی که یک داستان را مشاهده می کنید می توانید به عقب و جلو بروید یا ضربه تند و تیز بزنید تا به داستان شخص دیگری بروید. بر خلاف پست های معمولی، هیچ دوستی یا نظرات عمومی وجود ندارد.
اگر در زمان پخش فیلم می باشید  و اینستاگرام شما فارسی باشد سمت راست  را بزنید به مقدار ده ثانیه به عقب باز خواهید گشت و از سمت چپ را بزنید به سمت جلو خواهید رفت و در اپ انگلیسی بر عکس می باشد . 
instagram story
instagram story

 

 

مرحله اول :

 

هنگامی که دوربین داستان باز می شود، می توانید یک عکس بگیرید یا یک ویدیو ضبط کنید، درست همانطور که در Instagram به طور معمول انجام می دهید. پس از اینکه ویدیو را ضبط کردید یا یک عکس گرفته اید، می توانید از طیف وسیعی از فیلترها استفاده کنید و همچنین متن و نقاشی ها را به محتوای خود اضافه کنید.

 

 

instagram edit ziasite

 

 

 ۱٫ می توانید از این قسمت تنطیمات استوری یا داستان خود را انجام دهید 

۲٫ با زدن بر روی این دکمه شما به عقب باز خواهید گشت 

۳٫ با زدن بر روی این قسمت شما وارد گالری گوشی  خود می شوید 

۴٫ اگر در جای تاریکی هستید یا خواستید عکستان با افکت نور بیشتر همراه باشد با زدن این دکمه فلش گوشی شما روشن خواهد شد . 

۵٫ با زدن بر روی این دکمه عکس شما گرفته خواهد شد . 

۶٫ با زدن بر روی این دکمه اگر روی دوربین جلو باشد به دوربین عقب برمیگردد و بالعکس 

۷٫ با زدن این دکمه شما با افکت هایی که در بخش زیر خواهید دید آشنا می شوید .

۸٫ این بخش مدلهای مختلف استوری می باشید که با زدن بر روی هر کدام می توانید با حالتهای مختلف داستان خود را به اشتراک بگدارید . شما به صورت پیشفرض زمانی که وارد بخش استوری می شوید به یکی از این حالتها وارد شده اید که آن حالت عادی می باشد . 

حالت عادی استوری یا داستان 

با این حالت همانند گرفتن عکس از دوربین گوشی خودتان می باشد. و فرقی با دوربین گوشی خودتان ندارد . تنها ویژگی که اینستاگرام در این حالت برای شما گذاشته است همان قسمت هفت می باشد که گفنه بودم توضیح خواهم داد . با زدن بر روی قسمت هفت شما با این تصویر مواجه خواهید شد . 

instagram edit ziasite
instagram edit ziasite

 

 

بر روی هرکدام از این افکت ها کلیک نماید می توانید با چهره خود یک افکت را به تمایش بگذارید که قبلا به صورت یک اپلیکیشن شما باید آن را در گوشی خود نصب و بعد با استفاده از دوربین یا همان اپلیکیشن با این افکت ها فیلم های خوشگل می گرفتید . اکنون از طریق این ویژگی داستان اینستاگرام می توانید با کمترین فعالیت این تصاویر قشنگ را ضبط نمایید . من انجام دادم خوشگله شما هم انجام بدید خوشتون میاد  😆

 

حالت تایپ استوری یا همان حالت اول 

 

 

 

  1. حالت استوری مدنظر اکنون حالت تایپ کنید می باشد 
  2. با زدن بر روی این قسمت انواع مختلف  تایپ کنید را مشاهده خواهید نمود که هر بار که بر روی آن دکمه کلیک می نمایید یک نوع را به شما نشان می دهد . 

 

instagram edit ziasite
instagram edit ziasite

۳٫  با زدن بر روی این دکمه رنگ پس زمینه هر حالت تغییر می نماید 

۴٫ عکس گرفته خواهد شد 

۵٫ دوربین حالت جابه جایی پیدا می نماید 

۶٫ یک اتفاق جالب و هیجان انگیز این است که می توانید در پس زمینه عکس با وضوح کتر عکس دلخواه خود را قرار دهید . 

 

instagram edit ziasite
instagram edit ziasite

 

 

حالت پخش زنده یا live